sobota, 21 lipca 2012

Rozdział czterdziesty szósty


Isabel 
 Razem z Anną stroiłyśmy na świątecznie salę od Christiana i Laury. Lekarz na całe szczęście wyraził zgodę, żeby umieścić rodzeństwo w jednej sali na czas świąt.
 Podeszłam do okna, za którym padał śnieg. Było tak pięknie, świątecznie, ale ja niestety tego nie odczuwałam. Brakowało mi cały czas tej obecności Christiana. Tego jego uśmiechu i jemioły. Chyba pierwszy raz w moim życiu będę spędzać święta w szpitalu. Obejrzałam się za siebie i zobaczyłam jak Ania nachylała się nad Laurą i dotykała jej jasnego lica. Już otarcia z jej twarzy się zagoiły i wyglądała teraz jak śpiąca Królewna.
 - Isabel? – kobieta odezwała się. Spojrzałam na nią pytająco. – Czy mogłabyś ogolić Christiana, bo nie podoba mi się z tym zarostem, a z pewnością nie będzie się miło go całować.
 Uśmiechnęłam się na jej słowa. Niesamowite jak szybko ona doszła do siebie po wypadku. Ja dzięki niej jeszcze funkcjonuję i nie zrobiłam żadnej głupoty. Wreszcie mam kogoś bliskiego, kto wysłucha mnie jak mama, której przez lata nie miałam.

Eva
 Cały czas przyglądałam się Niallowi. Od ponad miesiąca nie widziałam na jego twarzy uśmiechu. Nawet wyciągnięcie go do Irlandii mu nie pomogło. Jutro jest Boże Narodzenie, ale on chce wrócić do Londynu. Tyle, że po rozmowie z jego matką wiem, że nie chce go puszczać, ponieważ woli mieć go na oku, bo boi się, że coś sobie zrobi.
 - No Stary zjedz coś! – Mick znowu coś podsunął mu pod nos.
 - Nie jestem głodny. – powiedział swoim oschłym głosem.
 - Kochany, proszę cię… - dotknęłam jego blond czupryny. – Laura nie chciałaby, żebyś się tak zaniedbywał…
 - Skąd możesz wiedzieć, co ona chciałaby? – spojrzał na mnie swoimi niebieskimi oczami, w którym zamieszkał smutek.
 - Bo jestem dziewczyną? Bo wiem, że jej na tobie zależy? Ja na przykład nie chciałabym, żeby po moim wypadku Mike zachowywał się w ten sposób, żeby wszystkich zaniedbywał i tylko myślał o mnie i o nikim innym… - nie wiem, dlaczego, ale do moich oczu napłynęły łzy. – Ona wyjdzie z tego, ale jej w ten sposób w niczym nie pomożesz… Chcesz jechać do niej na święta? Nie ma sprawy.. Pogadam z twoją mamą i nawet dzisiaj będziesz mógł jechać, ale nie możesz nas zaniedbywać… Proszę…
 Przyglądał mi się z miną ucznia, któremu próbowałam wytłumaczyć zasady fizyki. Bałam się, że nie dotarły do niego żadne słowa, które chciałam mu przekazać.
 Poczułam na plecach dłoń Mike’a, która zawsze dodawała mi otuchy.
 - Dlaczego to robisz? – zapytał Niall.
 - Co robię?
 - Dlaczego mi to wszystko mówisz? Przecież nie jesteśmy już razem, nie musisz o mnie dbać.
 - Nie jesteśmy parą, ale jesteśmy przyjaciółmi od małego i to jest moim obowiązkiem, żeby się tobą opiekować właśnie w takich chwilach…
 Przytuliłam się do niego. Poczułam jak po mojej szyi spływają jego łzy.

Abby
 - Mark! - Do pokoju, gdzie stroiłam choinkę wpadł chłopak cały obsypany białą mąką. – Cóż ty wyrabiał w tej kuchni?
 - Ciasteczka pieczę, a co? – uniósł swoje ciemne brwi.- W czymś ci pomóc?
 - Tak. Czy mógłbyś założyć gwiazdę?
 Podałam mu srebrną gwiazdę, którą dostałam od swojego ojca w ostatnie nasze święta. Spojrzał na nią, a zaraz na mnie.
 - Dlaczego tutaj chcesz spędzać święta?
 - Nie rozumiem…
 - Chodzi mi o to, dlaczego nie chcesz wrócić do domu albo spędzić ten czas z Louisem albo Zayn’em…?
 - Nie chcę wracać do domu, ponieważ moja mama i tak nie ma czasu… Szef wysłał ją na dwa tygodnie do Nowego Yorku, a jeżeli chodzi o Louisa… To nie chciałabym się na siłę wpraszać, a Zayn ma swoje życie, a ja już nie jestem dla niego ważna…
 - Dlaczego tak mówisz? – położył swoją dłoń na moim ramieniu i spojrzał mi głęboko w oczy. – Przecież Zayn cię kocha.
 - A mówił ci to?
 - No nie, ale wiem, że tak jest.
 - Mark, ty nic nie wiesz. Od wypadku Laury i Christiana nasz związek już nie istnieje, on jest, ale tak naprawdę nie istnieje. Wiesz, co jest najgorsze? – pokręcił swoją głową. – To, że ja się w nim duszę. Tęsknię za czasami, kiedy Zayn i ja byliśmy tylko przyjaciółmi…
 - Mam pomysł… - delikatnie zagryzł swoją wargę. – Święta są okazją na to, żeby porozmawiać z bliskimi. Można wtedy wyznać to, co się czuję i w ogóle. Jak dobrze jestem poinformowany Zayn postanowił spędzić wigilię w Londynie, w szpitalu. Pojedźmy tam dzisiaj i porozmawiasz z nim twarzą w twarz na temat waszego związku, powiedz mu prawdę, nawet jeżeli ona może zaboleć, a ja przyrzekam, że…- zamilkł.
 - Mark?
 - Pamiętasz jak ci mówiłem o tamtej dziewczynie, w której jestem zakochany? – pokiwałam mu twierdząco głową. – Wyznam jej dzisiejszego wieczoru to, co czuję do niej… Sztama? – podał mi swoją dłoń.
 To była dla mnie trudna decyzja, bo dzisiejszego wieczora moje życie może się obrócić o 180 stopni. Spojrzałam w jego oczy. Były one tak bardzo podobne do Zayn’a, ale miałam wrażenie, że one miały w sobie coś więcej, coś czego brakowało Zayn’owi.
 Podałam swoją dłoń Mark’owi i uścisnęłam. Teraz wiem, że rozmowa z moim chłopakiem jest nieunikniona.

Zuza
 Dzisiaj jest wigilia, ale nie będzie ona należała do najlepszych, ponieważ dzisiaj postanowiłam wyjawić prawdę moim rodzicom oraz Adamowi o mojej chorobie. Bardzo się boję ich reakcji na to, ale ja muszę, bo znowu przyśniła mi się Laura, która powiedziała, że to jest najlepsze wyjście i może nie będzie na początku mi łatwo, ale potem w przyszłości nie będę żałować.             
 Najpierw kolacja z rodziną, potem krótka rozmowa, następnie wysłucham kazania, ale znając życie nie wytrzymam do końca. Wyjdę z domu, pojadę autem mamy do Krakowa, wpadnę do domu Adama. Wyciągnę go na dwór i powiem mu prawdę, dlaczego tak się zachowuję wobec niego i dlaczego go odtrącam.
 Najgorsze jest to ostatnie… Widzę, że mu na mnie zależy, ale trzyma dystans jakby wiedział, że nie możemy być razem. Kiedyś powiedziałabym, że to przez Zayna, ale prawda jest taka, że do niego nie czuję już nic. Nigdy nie byliśmy razem, a nasze uczucie było chwilowe. Tak naprawdę to nie wiem jak to jest z moimi uczuciami, raz kocham raz nie, ale teraz już wiem, że z Malikiem nie wyszłoby.
- Zuza? – do mojego pokoju weszła Kasia. – Przyszłam się pożegnać.
 - Już jedziesz?
 Kasia dzisiaj wylatuje do Londynu razem z mamą i ojczymem. Mieli oni dość patrzenia na to jak się zamartwia o Laurę, że postanowili spędzić te święta razem z Anną i resztą w szpitalu.
 - Tak… - usiadła obok mnie na parapecie. – Dzisiaj rodzicom oznajmiasz ten fakt? – pokiwałam głową. – Podziwiam cię. Ja nie wiem, czy odważyłabym się na taki krok.
 - Katarzyno, ty nie dałabyś sobie rady? Ty?
 Przyjaciółka dała mi sójkę w bok.
 - O co się martwisz? – zapytała.
 - Co do mnie czuje Adam?
 - Zuza… - spojrzała na mnie z litością. – Ty wiesz, co on do ciebie czuje, ale on po prostu czuje, że nie chcesz zbliżenia, że się boisz. Jest wyjątkowym chłopakiem, który jest dla mnie jak brat. Boję się, że ty jak i on przez te wasze tajemnice możecie siebie skrzywdzić, a wydaje się, że to może otworzyć wam drogę do szczęścia..
 - Jakie tajemnice? To on coś ukrywa? – spojrzała na mnie w stylu: Kpisz sobie ze mnie! – No dobra… Zauważyłam, że się tak jakoś inaczej zachowuje, ale to znaczy, że on ma jakąś tajemnicę?
- Ja już muszę iść… Przekazać coś reszcie?
 Szybko podeszłam do biurka i wyciągnęłam z szuflady list do Zayna. Muszę mu powiedzieć prawdę, nie chcę, żeby cały czas niszczył swój związek przeze mnie.
 Podałam list Kasi i uśmiechnęłam się na pożegnanie.

Wieczór wigilijny…

Abby
 Siedziałam razem z Mark’iem w samochodzie. Zbliżaliśmy się już do szpitala. Moje serce nabierało szybkości, bo wiedziałam, że za niedługo dojdzie do rozmowy z Zaynem. Nieświadomie zacisnęłam dłoń na ręce Mark’a. On tylko odwrócił głowę i wymamrotał, że będzie dobrze. W tej chwili ujrzałam w jego oczach radość, która cały czas mi gdzieś umykała. Szybko odwrócił wzrok i znowu spojrzał na trasę.
 - A ty się nie boisz? – zapytałam.
 - Czego mam się bać?
 - Dzisiaj powiesz tej dziewczynie, co czujesz… Nie boisz się jak zareaguje albo jak zareaguje jej chłopak?
 - Boję się, ale nie tego… - przyjrzał mi się uważniej. – Boję się tego, że nie będzie ona w stanie odwzajemnić moich uczuć… A tak przy okazji, już jesteśmy.
 Wyjrzałam przez okno. W oknach szpitalnych migały kolorowe światełka, za nimi widziałam szczęśliwe rodziny, które też spędzają razem święta.
 Obok mnie otworzyły się drzwi. Nawet nie zauważyłam tego, że Mark już wyszedł. W ręku trzymał worek z prezentami. Podał mi dłoń i pomógł wysiąść z samochodu.

Parę godzin później…

 Niesamowite jak wszyscy są radośni. Nawet Niall, który dojechał godzinę temu uśmiecha się cały czas. To jest piękne…
 Spojrzałam w stronę Zayna. Ten cały czas się przyglądał białej kartce, co wygląda mi na list. Na jego twarzy pojawił się smutek odkąd go dostał od Kasi. Poczułam czyjąś dłoń na moim ramieniu. Podniosłam głowę i zobaczyłam Mark’a, który się do mnie uśmiechał. Wiedziałam, że nadszedł już ten czas. Wzięłam swoją kurtkę i podeszłam do chłopaka.
 - Zayn? – chłopak uniósł głowę do góry. – Czy możemy porozmawiać?
 - Jasne, a o co chodzi?
 - Może na zewnątrz? – pokazałam chłopakowi na drzwi.
 Pokiwał głową i ruszył ku nim. Ja tylko ostatni raz się obejrzałam. Widok Isabel trzymającą Christiana za rękę, Harry’ego przytulającego Kasię oraz Evę i Mick’a, którzy byli gotowi zostawić swoje rodziny na czas świąt, żeby zająć się Niallem.
 Ruszyłam razem z Malikiem na zewnątrz. Cały czas sobie układałam w głowie plan naszej rozmowy, ale bałam się, że to nie wypali. Wyszliśmy na zewnątrz, gdzie poczułam na twarzy mroźny powiew wiatru.
 - O czym chciałaś porozmawiać? – spojrzał na mnie.
 - O nas Zayn.
 - Nie rozumiem…
 - Oddaliliśmy się od siebie, nie zauważyłeś? A raczej ty się oddaliłeś ode mnie. Cały czas siedzisz w szpitalu i nie zwracasz na mnie uwagi…
 - Chyba nie jesteś zazdrosna o Laurę? – spojrzał na mnie kpiąco.
 - Zayn! – ta rozmowa naprawdę nie należała do łatwych. – Ja znam prawdę… Zawsze tutaj się zaszywałeś, żeby myśleć o Zuzie. Ty ją kochasz? To dlaczego kazałeś mi dusić się w tym związku…
 - Abby…
 - Zayn, ja mam już tego dosyć… Ja cię nie kocham, nie chcę już się męczyć…
 - Rozumiem..- pokiwał głową i mnie minął.
 - Poczekaj! – złapałam go za rękę. – Chcę żeby było jak dawniej, czyli, żebyśmy byli przyjaciółmi.
 - Jasne… Nie ma sprawy… Co ja mówię. – pokręcił głową. – Wiedz, że zależało mi na tobie, ale masz rację czuję coś więcej do Zuzy, tyle że ona mnie nie kocha… Tak naprawdę dla niej to było chwilowe uczucie…
 - Nie martw się. Nadejdzie taki dzień, że znajdziesz dziewczynę, która będzie tą jedyną.
 Uśmiechnęłam się i przytuliłam do chłopaka.
 Zobaczyłam jakąś ciemną postać w drzwiach szpitalnych. Był to Mark. Odsunęłam się odrobinę od Zayn’a i spojrzałam w jego oczy.
 - To ja już pójdę.
 Powiedział i odszedł. Stałam w miejscu i przyglądałam się oddalającej postaci. Zawsze marzyłam, żeby być z nim, ale teraz wiem, że to nie jest to czego pragnę.
 - I jak? – usłyszałam głosk Mark’a. Odwróciłam się i popatrzyłam na chłopaka.
 - Wspaniale… Teraz twoja kolej, więc gdzie jedziemy?
 Bałam się odpowiedzi, bo zdałam sobie w tej chwili sprawę, że to nie Zayn mnie przyciągał tylko Mark. To on miał coś w tych swoich oczach, a teraz miał wyznać miłość dziewczynie, w której jest zakochany…
 - Nigdzie nie musimy jechać. – odezwał się.
 - Jak to? To ona gdzieś tutaj jest?
 Pokiwał głową.
 - No to wspaniale, chodźmy do niej.
 - Abby… Czy ty naprawdę tego nie zauważyłaś?
 - Czego?
 - To ty jesteś tą dziewczyną.
 W tej chwili nic więcej nie potrzebowałam. Uśmiechnęłam się i stanęłam na palcach, żeby musnąć gorące usta chłopaka.
 Może te święta nie będą takie złe… 


No cóż... Miałam nie pisać aż do września, ale nie miałam co robić, więc pomyślałam, że jeden rozdział nie zaszkodzi, tym bardziej, że nie mam teraz żadnej presji. Mam nadzieję, że nie załamiecie się po tym jak to przeczytacie, jeżeli w ogóle przeczytacie, ale ja po prostu długo nie pisałam no i jakoś mi to ciężko teraz idzie. Muszę się rozkręcić, więc myślę, że do września wróci moja wena sprzed wakacji.
Pozdrawiam,
Kinga.

24 komentarze:

 1. Jej <3 cieszę się jak nie wiem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaaa nareszcie cieszę się że nie czekałaś do września ;P
  Cudowny rozdział, taki trochę smutny chodź to wigilia ale równie cudowny ;)
  Kocham jak piszesz ;D
  Mam nadzieje że Laura i Christian w końcu się obudzą i wszystko wróci do normy ;))
  Aby i Mark <3 jak dla mnie pasują do siebie idealne :P
  Jestem również ciekawa reakcji rodzinny Zuzy, a chyba najbardziej Adama ;)
  Czekam na następny ;))
  Pozdrawiam,
  M.


  Jak znajdziesz chwile to zapraszam do mnie :
  http://forever--and--almost--always.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że wstawiłam coś jeszcze przed wrześniem. Rozdział, jest.. brakuje mi słów. Wspaniały, świetny, genialny? Chyba ciągle ci to powtarzam, ale naprawdę - jest świetnie. Uwielbiam to opowiadanie, bohaterów i całą fabułę. dobrze, że Abby wyjaśniła sobie wszystko z Zaynem. On naprawdę czuje coś do Zuzy. Bardzo mnie ciekawi, jakimi słowami w liście, wyjaśniła wszystko dziewczyna. Mam nadzieję, że wszystko się z czasem wyjaśni. Bardzo szkoda mi Nialla, widać że bardzo go wypadek Laury "trafił".

  http://i-just-trying-read-the-signals.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ty tego nie możesz robić bardziej tajemniczego? Bo jakoś wg mnie nie interesuje to co tam jest w liście Dobrze że już powraca moja kochana Kinga:P
  Pozdrawiam;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że napisałaś teraz <3 Przyznaj się, stęskniłaś się za nami :> Że ten rozdział niby jest marny? W takim razie nie potrafię sobie wyobrazić dobrego ;d
  Przejrzałam cię, już wiem, jak to będzie! Mark z Abby, Zuzka z Adamem, a Zayn z Alice! Tak przynajmniej sądzę. Nawet jeśli tak będzie, to minie jeszcze dużo czasu, prawda? W międzyczasie jeszcze coś namieszasz... ;d
  A tak w ogóle to Niall jest świetnym chłopakiem i ma cudownych przyjaciół. Mało kto ma tak dobre stosunki ze swoją byłą.
  Wiedz, że ja pamiętam, o rozmowie Alice i Andrewa! Musisz to wyjaśnić ;p Czekam na kolejny :*

  OdpowiedzUsuń
 6. jej ! super !!! nie masz się co martwić, rozdział jest wspaniały ! czekam na kolejny xx

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale się cieszę że jednak dodałaś rozdział :] Nie mogłam się doczekać i przepraszam że dopiero teraz czytam, ale to przez brak czasu :/ No ale wracając do tego fenomenalnego rozdziału to szkoda że Laura i Christian nadal są w śpiączce. Szkoda mi też Zayn'a, tak bym chciała aby był z Zuzą ;) Nialler jest taki kochany i zgadzam się ma wspaniałych przyjaciół :D Zastanawiam się co powiedzą rodzice Zuzki na 'ten fakt' i jaką tajemnicę skrywa Adam :** Zajebiaszczo piszesz po prostu uwielbiam twój styl pisania i pomysły ^^ Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejny <3 Orza jak masz czas to wpadnij do mnie C:

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie że coś jeszcze napisałaś. Liczę że twoja sens wróci jeszcze przed wrześniem
  Pozdrawiam
  Alex ;*
  ps. Jeśli będziesz miała czas i ochotę to wejdz też na moje blogi ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wena a nie sens. Sorki włączył mi się słownik w telefonie

   Usuń
 9. tak , tak! Abby i Mark ♥ właśnie na to czekałam :3 , niech się Laura obudzi :C , a właśnie ... co słychać u tej ... kurwa .. zapomniałam imienia xD tej co z LAurą i Harrym do klasy chodzi .. myślałam ze ona będzie a Harrym :P .
  Szkoda mi Zayna ale miłość nie wybiera :3

  http://only--love--me.blogspot.com/ --> zapraszam :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny ten twój blog :) obserwuję :D
  zapraszam do mnie http://linka-kattalinka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. PRzez przypadek znalazłam tego bloga i musze ci powiedziec, ze jest megaa! ♥♥
  Najlepszy blo o 1D jaki czytałam:P
  Czekam na nexta i oby wena szybko wrocila

  OdpowiedzUsuń
 12. ślicznie tu masz ;** będę tu wpadać ;D

  zapraszam do mnie ;**
  lovee-lovee-lovee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Cuuudowny blog , szkoda że muszę czekać na następny rozdział do września ;c przeczytałam to wszystko w półtora dnia i jestem zachwycona ! Szkoda tylko że tak mało Laury i Nialla , choć mam nadzieję że jak się wybudzi to się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z góry przepraszam za Spam. Założyłam nowego bloga o 1D i ...

  Z góry przepraszam za Spam.
  Założyłam nowego bloga o 1D i bardzo serdecznie chciałabym zaprosić do czytania, jeśli tylko ktoś ma ochotę.
  Mam nadzieję, że chociaż zajrzysz i zapoznasz się z treścią.

  Od zawsze sen z powiek spędzało mi jedno pytanie: Czy będę w stanie pokochać całym sercem?
  Czy będę w stanie obdarzyć miłością drugiego człowieka tak samo mocno jak i on mnie? Czy będę potrafiła rzucić się za nim w ogień kiedy przyjdzie taka potrzeba? Czy jednym gestem, spojrzeniem będę w stanie pomoc swojej miłości? Czy podołam tak trudnemu zdaniu jakim jest kochać i być kochanym?!

  Zapraszam na http://little-big-lovee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedy kolejny ?? Juz nie mogeaie doczekac :((

  OdpowiedzUsuń
 16. Rozdział ŚWIETNY!<3
  Czas leci, a kolejnego rozdziału NIE MA!!!
  Jestem niezadowolona!
  Co to ma znaczyć?
  Czekam na kolejny z niecierpliwością.
  Mam nadzieję, że nie długo będzie już na widoku...

  OdpowiedzUsuń
 17. szkoda, że we wrześniu dodasz kolejny ale rozumiem to :) rozdział na prawdę az nie umiem opisać jak świetny, uwielbiam ten blog i chodź dawno nie komentowałam to cały czas czytałam. A rozdział w cale nie marny !.
  przepraszam, że dawno nie komentowałam.

  a teraz przepraszam za spam. zapraszam na :

  dlaczego-to-takie-trudne.blogspot.com

  dodałam posta w którym mam do was pytanie :P

  Pozdrawiam

  Nika :**

  OdpowiedzUsuń
 18. Kiedy kolejy?
  Czas leci, a tu LIPA! Nie ma kolejnego.
  Rozdział ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jej! Piszesz naprawdę wspaniale. świetnie opisujesz uczucia i emocje. Najbardziej podobał mi się fragment Evy :) Może dlatego, że był tam Niall?
  W sumie ciężko mi powiedzieć coś o rozdziale (poza tym, że jest genialnie napisany), bo ominęło mnie ze 45 rozdziałów i bardzo ciężko mi będzie to narobić, ale damy radę! :)
  Szkoda mi Malika, stracił najpierw jedną, a potem drugą dziewczynę. Abby odnalazła swoje szczęście, a on? Biedaczek.
  Mam nadzieję, że w następnym rozdziale będzie trochę więcej optymizmu, bo jakoś mnie ten rozdział przygasił.
  Czekam z niecierpliwością do września!
  Dziękuje za komentarz na moim blogu! To bardzo wiele dla mnie znaczy.
  Pozdrawiam :);*

  OdpowiedzUsuń
 20. Hej :) na blogu
  little-big-lovee.blogspot.com
  pojawił się 1 rozdział. Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń